חן יאני עושה שלמה ארצי

עיבוד והפקה מוסיקלית: פטריק סבג, הקלטה ומיקס: פטריק סבג ואבי טולדנו בתשע סטודיו.

שנה אחרי פרויקט “המחשפות”, בו נכנסה לנעליה הגדולות של ענבל פלמוטר ז”ל כסולנית להקת המכשפות המיתולוגית, שבה השחקנית והדוגמנית חן יאני אל המוזיקה ומחדשת. הפעם היא עושה זאת לגמרי לבדה עם שירו של שלמה ארצי – “אף פעם לא תדעי”. על הפקתו המוזיקלית של הביצוע אחראי פטריק סבג, מי שעבד עם ארצי על הקלטות אלבומו האחרון. סבג אף ביים את קליפ גרסתה האלטרנטיבית והחשופה של יאני, אותה ביצעה לראשונה בסרט “מלח ים”. אתם מוזמנים לצפות בו כאן:

“התפקיד בסרט ‘מלח ים’ הוא התפקיד הקולנועי הראשון שלי וגם הפעם הראשונה ששרתי מול מצלמה”, מספרת יאני על הביצוע. “אני זוכרת שנורא נלחצתי, הייתי צריכה ממש לשיר בלחש ובאינטימיות ולנגן בגיטרה את השיר. במאי הסרט, איתי לב, מאוד אהב את הלחישה והפך את זה לשיר נושא. כעבור מספר שנים פטריק סבג, המפיק המוזיקלי ואיש ‘TESHA STUDIO’, פנה אליי לעשות גרסה חדשה לשיר והחלטנו לקפוץ למים ולראות מה ייצא”.

“הצורך לעשות מוסיקה התבשל אצלי מאז, ולאט לאט התפתח”, ממשיכה יאני לפרוט את התהליך. “לקח קצת זמן עד שקיבלתי ביטחון. תמיד חששתי לעשות עם זה משהו בתור חן, ולא בתור דמות בסרט. הכל השתנה כשקיבלתי הזדמנות להיות הסולנית החדשה של המחשפות. קפצתי למים, מבלי לדעת מה יקרה וברגע שעליתי להופיע, הבנתי שמוזיקה זה חלק בלתי נפרד ממני ושעכשיו אני כבר לא מפחדת להמשיך עם זה”.

“העבודה עם הבנות הייתה מיוחדת, במיוחד עם קורין אלאל שנתנה את נשמתה לפרויקט וליוותה אותנו במסע”, היא נזכרת. “הופענו במשך שנה וגם התחלנו להקליט סקיצות של חומרים חדשים לאלבום אבל משהו לא הרגיש נכון. הבנו שמיצינו את הפרויקט, שמבחינת אלבומים עדיף שהמחשפות ישארו המכשפות. אני מאד אוהבת את הבנות ועדיין בקשר איתן, ובמקביל עובדת כעת על חומרים חדשים לבד”. שנה חלפה, “המחפשות” כבר מאחוריה וכעת יוצאת יאני לדרך מוזיקלית חדשה ועצמאית, כש”אף פעם לא תדעי” היא הסנונית הראשונה בדרך זו.

 

אף פעם לא תדעי – קרדיטים מוזיקה
מילים ולחן: שלמה ארצי
עיבוד והפקה מוסיקלית: פטריק סבג
חן יאני: שירה
יואב רוזנטל: גיטרות ובס
פטריק סבג: קלידים, דגימות,גיטרה.
רן שמעוני: תופים

הוקלט באולפני תשע סטודיו
הקלטה ומיקס: פטריק סבג ואבי טולדנו.

קרדיטים קליפ:
צילום, בימוי ועריכה: אמיר טל ופטריק סבג
צילומים נוספים: איתי לב
חומרי גלם נוספים מתוך הסרט מלח ים בבימויו של איתי לב.