המבקרים מתפעלים מ”העץ הבודד”

מספר שבועות לאחר יציאתו המבקרים משבחים את האלבום המשותף של ארז לב ארי ופטריק סבג:

“שני החברים ברחו אל “בית השאנטי במדבר” ויצרו בתוך שבועות אחדים אלבום מלא קסם שמתמצת את הצליל הישראלי החדש של ימינו: שילוב של מזרחי עם רוק עם נגיעות דתיות עם אלקטרוניקה עם אתניות מדברית עם טקסטים רוחניים ועם חברים שעוזרים ביצירת המרקם היחודי… החיבור ביניהם מוציא את המיטב משניהם. שילוב של גיטרות וקלידים, סימפולים וכלים חיים, שירה־תפילה מלאת נשמה – כל אלה מתחברים לאלבום שצריך להאזין לו כיצירה אחת.

אם תשאלו אותי, “העץ הבודד” הוא מאסטרפיס.”

יואב קוטנר | ישראל היום

“כמו השיר הראשון שהוציאו, לב ארי וסבג באמת באים מתוך הלב… התוצאה היא אחד האלבומים המוערכים והמעניינים שיצאו כאן לאחרונה, אלבום שמחפש לכמה כיוונים, חופר לעומק ומוצא שם אוצרות.”

 mako | אסף נבו

“לב ארי וסבג מכירים זה את זה כ־20 שנה, וזה מורגש. אם להשתמש בדימוי מתחום האלכוהול, מדובר בוויסקי סקוטי משובח במיוחד שהוכן יחד. מהצלילים הראשונים של “אליך אקרא”, שעולים לאט לאט כמו רחש חרישי שמתגבר, יש תחושה שמדובר באלבום שנועד למבוגרים. למי שאוזנו רגישה לניואנסים של צליל ומילה, ומקבלת באהבה חיבורים קטנים שמעניקים לכל שיר ושיר מורכבות אלכימית… התוצאה היא יצירת אמנות קטנה שלא יוצאת מהראש כבר משמיעה ראשונה… שווה שתקדישו כמה וכמה האזנות לאלבום המעניין הזה, שהוא ללא ספק אחד הטובים שיצאו אצלנו השנה.”

גיא בניוביץ | כלכליסט

“…הבשלות ואורך-הרוח של יוצרי “העץ הבודד” אפשרו להם להציג את המסע שלהם כיצירה שלמה ועמוקה, אחידה ברמתה הגבוהה ובנושא שלה: חקירת שאלות רוחניות ללא ניו-אייג’, ללא פתטיות ועם הרבה כנות ויושר. הרוק הישראלי מוציא הרבה אלבומים טובים שחסרים כיוון ברור – “העץ הבודד” הוא אלבום על דרך עם מפת דרכים אמנותית, ובמדבר – הדרכים יובילו.”

נדב מנוחין | וואלה

“ישנם לעיתים אלבומים, ו”העץ הבודד” הוא אחד מאותם אלבומים ספורים אלה, שכבר מן הרגע הפותח שלהם, אתה יודע שאתה בנוכחות של גדולה יצירתית. השילוב הקולי, הכלי, האמנותי בין ארז לב ארי ופטריק סבג עם סיוע מפיגורות כמו ברי סחרוף ומיכה שטרית מביא, לאלבום ללא אף רגע של חולשה אף שהוא גדוש ברגישות, תחינה , גבריות א- מצ’ואיסטית ורכות, כמה רכות..”

גיא טנא | חבית הדגים